Sipariş sayfası – 30 Kasım 2021

Değerli destekçilerimiz,

30 Kasım Salı günü TADYA üreticilerinin ürünlerini Ankara’daki adreslere kapıya teslim yapacağız.

SİPARİŞ FORMU

SİPARİŞ KONTROL SAYFASI

Farklı TADYA üreticilerinden sipariş edebileceğiniz ürünler size tek bir kolide gelecek. Sipariş formu Pazar akşamına kadar açık kalacak.

Ankara’daki bireysel adresler için teslim katkısı sizden olarak 15 TL, ortak teslim noktaları için 7 TL katkı rica edilecek. Ödemeyi kapıda veya kolinin üzerinde yazılı olan banka hesabına havale/EFT yapabileceksiniz.

SİPARİŞ FORMU

SİPARİŞ KONTROL SAYFASI

Tahtacıörencik’te meyvelerden elma çeşitleri, ayva, armut, erik, alıç, üvez, böğürtlen, iğde, ceviz… Açık alanlarda domates kalmadı, ancak köylülerimizin don zamanından önce topladığı çakır (yarı olgun) domatesler ve çeri tipi domatesler çok lezzetli. Hafif yeşil olanları güneş alan bir pencere önünde bekletip kızardıkça tüketebilirsiniz.

Bu hafta iki üreticimiz horoz eti arzı yapıyorlar.

Kır Çocukları yılbaşına yaklaşırken şimdiden hediye paketleri hazırladı. Kampanya ve indirimlerle.

Biber çeşitlerinden taze olarak yalnızca kapya biber var, diğer biber çeşitleri turşu, sos, salça ve kuru olarak değerlendirildi. Ama tazelerden balkabağı, yer elması, kereviz, kara lahana, kırmızı pancar, pırasa, taze ayçekirdeği, patates var. Yeşilliklerden kıvırcık, reyhan, aysberg marul, kuzu kulağı, lolorosso, maydanoz, nane, yeşil soğan listede. Kara sarımsak ve kuru soğan da yine listede.

Köyün eski buğdayı kundurudan unundan yapılma bazlama, gözleme ve köy çöreğini de listede görebilirsiniz. Mısır ekmeğinin sade (vegan) çeşidinin yanı sıra bir de zengin çeşidi (köy yumurtası ve köy yoğurdu ile) listede. Çeşitli üreticilerden yumurta sunumları devam ediyor. Merada gezen ineklerden süt (dondurulmuş), süt reçeli, doğal şirden mayadan taze peynir, çökelek, salamura peynir, probiyotik kuark (kefir) peyniri, zeytinyağı içinde sunulan Hatay usulü sürk peyniri ve şirden mayalı kum peyniri (6 ay kum altında bekletilmiş) var. Bu haftanın yaratıcı ürünlerinden biri de zeytinyağında peynir (keş) dolgulu jalapeno biber dolması.

Doğal girdilerden üretilen tarhana, erişte, bulgur, pekmez, ceviz, sirkeler, turşular, pestiller, soslar, cevizli sucuk, kurutulmuş sebze ve meyveler, domates suyu, közlenmiş patlıcan konservesi, meyve özleri gibi daha yüzlerce çeşit ürün, ayrıca doğal kozmetikler ve sağlık destek ürünleri, her birinin üreticisine doğrudan ulaşma imkanıyla birlikte listemizde. Yerel mutfaktan listeye girenler arasında köy çöreği, arpa unlu tarhana, cevizli sucuk, kara helva, yaprak sarma, kahvaltılık ezme, içli köfte, karadut, ayva, gül, vişne, yabani incir, böğürtlen reçel ve marmelatları var.

DBB üreticilerinden Serdar Tanal’ın boncuk fasulyesini, Nimfeon Çiftliği’nden Deniz Kurtsan’ın zeytinyağını, Güneşköy’den arkadaşımız Adnan Hazar’ın solucan gübresini yine listede bulabilirsiniz.

Lütfen yumurta viyolleri ve koliler başta olmak üzere elinizdeki temiz ambalajları dağıtımdaki arkadaşımız Hüseyin Dilek’e iade etmeye çalışın.

SİPARİŞ FORMU

SİPARİŞ KONTROL SAYFASI

TADYA üreticileri agroekolojik (sistemik kimyasallardan uzak, doğayı ve insan sağlığını koruyan) yöntemlerle üretim yapıyor ve kendilerini sürekli geliştiriyorlar. Bütün üreticilerin temas bilgilerine ulaşabilir, istediğinizde üretim alanlarını ziyaret edebilir ve üretim süreçlerine aktif katkı verebilirsiniz.

TADYA üreticileri ile ilgili bilgiler:
https://tahtaciorencik.org/tadya-ureticileri-ve-urunleri/

TADYA tanıtım filmi:

Üretimler küçük ölçekli olduğu için siparişinizin tümü karşılanmayabilir. Sizin onayınız alınarak aynı ürünü üreten başka bir TADYA üreticisinden temin edilebilir.

TADYA Duyurular Whatsapp grubu: https://chat.whatsapp.com/B9EllPW3x13741GSv2O0tr

TADYA e-posta bilgi grubu: https://groups.google.com/d/forum/tadya

E-posta iletişim: tadya.bilgi@gmail.com


Her türlü görüş, öneri ve şikayetinizi lütfen aşağıdaki formu kullanarak bize iletin:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir