TAHTACIÖRENCİK KÖYÜ ÜRETİCİLERİ

NOT: Ankara eve teslim siparişleri için sipariş sayfası BU BAĞLANTIDA

Aşağıda, Tahtacıörencik Köyü’nde küçük ölçekli üretim yapan bazı üreticiler ve temas bilgileri var. Burada listelenen bütün üreticilerin her ürün kaleminde TADYA doğal üretim ölçütlerine tam olarak uyduklarını teyit edemiyoruz. TADYA’nın kural ve ilkelerine uygun üretim yaptıklarını beyan eden ve birbirlerine kefil olan üreticilerin yanında TADYA logosu var:

TADYA üreticileri, diğer köy üreticilerinin doğal ürünlerini de satışa sunabilirler. Bu kapsamdaki her ürün için, asıl üreticinin iletişim bilgilerini bildirmekle yükümlüdürler.

Halihazırda büyük ölçüde doğal tarım ve hayvancılık yapılan köyümüzün bütünüyle doğal üretime geçmesi için herkesi, özellikle de köyü ziyarete gelen arkadaşları birer paydaş olarak görüyor ve katkılarını (öneriler, eleştiriler, birlikte çalışma imkanları) bekliyoruz. Köy üreticilerinden ürün alırken soracağınız sorular ve sonrasında yapacağınız geri dönüşler ürün kalitesinin ve motivasyonun artmasına neden olacaktır. Örneğin sebzeler için ne tür tohum ve fideler kullandıkları, hayvanlarını (inek, tavuk, arı) nasıl besledikleri, bakım yöntemleri, ürünlerinde kullandıkları unun niteliği gibi sorular sormanız, köyün tamamen doğal üretime geçişinin teşvik etmekte önemli olacaktır. 

Köydeki üreticiler fiyatlarını kendileri belirler. Küçük ölçekli üretimin zorlukları ve ürün hacminin kısıtlı olmasından dolayı, fiyatların marketlerdeki benzer ürünlerin fiyatlarına göre (bazen büyük oranda) farklılık gösterebileceğini göz önünde bulundurmanızı diliyoruz. Eğer üreticilerle veya ürünleriyle ilgili sorunlar yaşarsanız, birebir iletişimle çözmenizi rica ediyoruz. Bu şekilde çözemediğiniz sorunlar olursa tadya.bilgi@gmail.com adresine yazabilirsiniz.

Köye yapılacak toplu geziler veya bireysel ziyaretler öncesi üreticileri arayıp istediğiniz ürünlerin ellerinde olup olmadığını teyit etmenizi öneririz. Üreticilerden çoğunun kargo ile ürün gönderimi imkanı yoktur.

DURAN AİLESİ

  

530 886 76 12 (Nursemin-İbrahim Duran),
533 595 27 24 (Necati Duran),
https://duranailesi.wordpress.com/
Profil sayfası: https://yesilgudul.net/nursemin-ibrahim-duran/

Önceden sipariş verilirse: Süt, yoğurt, sarma, sucuk, et ve et ürünleri. Mevsimine göre sebze, bulgur, tarhana, sebze kuruları…

SEHER-NECATİ CEBECİ

    

542 528 28 61 / 537 203 57 68
Profil sayfaları: https://yesilgudul.net/seher-necati-cebeci/

Köy içindeki seralarında ve açıkta her türlü yazlık ve kışlık sebze. Mayıs ayında doğal sebze fideleri. Ayrıca meyve, ceviz, süt, salamura peynir, doğadan toplanan kuşburnu, sumak, erik ekşisi, kekik, salamura yaprak, kuru nane, elma kurusu, tarhana, kuru fasulye (tane-beyaz), konserve menemenlik ve domates sosu. Önceden sipariş verilirse uygunluk durumuna göre tereyağ, bazlama ekmek ve çörek.

ASİYE-ADNAN DURMUŞ

0505 549 63 10
Instagram: https://www.instagram.com/tahtaciorencik_dogalciftlik/
Profil sayfası: https://yesilgudul.net/adnan-asiye-durmus/

Köy içindeki seralarında ve açıkta her türlü sebze, meyveler, bal, çeşitli işlenmiş ürünler. Kısıtlı miktarda bal ve yumurta. Önceden iletişim kurulursa köy içindeki evlerinde konuk ağırlayabilir, bahçelerinde kahvaltı verebilirler.

AYŞE ARAÇ

 

542 403 17 48 / 530 250 44 09
Profil sayfası: https://yesilgudul.net/ayse-arac/

İşlenmiş ürünler, erişte çeşitleri, tarhana, arpa tarhanası, sebze kuruları, kuru biber, kekik, kuru ayva, kuru ahlat, karaçalı tohumu (çaylık), madımak kurusu, ısırgan kurusu, mancar konservesi, ekşi erik pestili, nisan ayı sonrası süt ve süt ürünler, yumurta ve tavuk, üzüm ve elma sirkesi, ön siparişe bağlı olarak yaprak sarma, bazlama, dolma, gözleme çeşitleri. Önceden haber verilirse günübirlik konuk ağırlayabilirler.

GÜLAY AKYÜZ

    

545 2583406
312 7212227
Profil sayfası: https://yesilgudul.net/gulay-akyuz/

Sebze ve sebze kuruları, süt, peynir, tereyağ, tarhana, melemenlik sos.

 

HAVVA UÇAK

 

536 7802431

Önceden haber verilirse kahvaltı ve yemek verebilir.

Ürünleri: Kuşburnu kurusu, ekşi erik pestili, tatlı erik pestili, tarhana, mevsiminde meyve ve yazlık sebzeler, elma kurusu, ayva kurusu, erik kurusu, kekik, nane, patlıcan, domates, sivri biber, dolma biber, acı biber kuruları, mancar konservesi, ebegümeci ve madımak kurusu, süt tereyağ, yoğurt, süzme yoğurt, çökelek, eritme peyniri, salamura peynir, şekersiz erik marmeladı, domates sosu, salamura yaprak. Önceden sipariş verilirse sarma ve gözleme.

KIR ÇOCUKLARI

 

Nihal, Ceyhan, Aral, Ilgaz, İlker, Özgürel, Özgen, Ezgi, Aslıhan, …

0533 211 60 82 (Nihal),
kircocuklari@gmail.com,
http://kircocuklari.wordpress.com/,
Facebook: /KirCocuklari

Ürün bilgi ve siparişi: http://www.kircocuklari.org/

Merhemler ve diğer doğal destek ürünleri.

DİLEK-MÜZEYYEN ARSLAN

   

537 984 97 06

Önceden haber verilirse 1 aileye kadar yatılı konuk alabilir.

Ürünler: Süt, süzme yoğurt, yoğurt, salamura peynir, çökelek, tarhana, sarmısak, üzüm pekmezi, kış ve yaz elması, salamura yaprak, elma kurusu, ekşi erik pestili, yeşil fasulye kurusu, biber kurusu

BALBALLI ÇİFTLİĞİ

Hilal Kurban, İlçen Kurban, Sofiya Kurban, Danyal Kurban, Yasmin Mert, Metincan, Kıvanç.

0530 560 36 02

Üzüm, pekmez, sirke, süt reçeli, yoğurt, işlenmiş ürünler.

 

YURDA-DURMUŞ MİNAZ

0 5398284271

Süt, yoğurt, süzme yoğurt, peynir, sebzeler, meyveler (armut, ayva, ceviz …), meyve kuruları, tatlı ve ekşi erik pekmezi, erişte…

NEZAHAT-HÜSEYİN YILDIRIM

0 538 7488358

Sebzeler, işlenmiş ürünler…

AYFER KESKİN

0 532 4058840

Sebzeler, meyveler, bazlama, işlenmiş ürünler…

TÜRKAN KARACA

 Tahtaci-TurkanKaraca.jpg

0 534 712 07 62

Sebzeler, meyveler, ceviz, sarımsak, bazlama, işlenmiş ürünler…

MÜNİRE ve SELİM SAĞLAM

535 3238796

Süt ve süt ürünleri, sebze, meyve, işlenmiş ürünler

AYŞE YAVUZ

532 581 45 95

Sebze, meyve, bakliyat, işlenmiş ürünler

EROL-HAVVA ÇEVİK

554 538 21 04

Sebze, meyve, işlenmiş ürünler

DİĞER KÖY ÜRETİCİLERİ:

 

ARİF YILDIRIM

537 666 25 52

Bal ve diğer arı ürünleri

 

3 Comments

  1. elif dedi ki:

    bu bölüm harika olmuş.

  2. Hilmi Yelmek dedi ki:

    Süper bir Site Emeği geçen herkese teşekkürler.

  3. Leyla Mert dedi ki:

    Tahtacıörenköyü üreticilerine sevgi ve selamlar. Kolektif çalışmalarımızın ve örnek köyünüzün engelli ve yakınlarında örnek oluşturmasını diliyorum,çünkü engeller birliktelikte aşılabilir. 🙏🏡💐

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir