Sipariş sayfası

Sipariş formları her hafta Perşembe-Pazar arası açık kalmakta ve izleyen Salı ve Çarşamba günleri Ankara’da adreslere teslim yapılmaktadır. Lütfen teslim sırasında, temiz ve yeniden kullanılabilir olan ambalajları (yumurta viyolleri, cam kavanozlar, temiz koliler ve kese kağıtları vs.) dağıtım yapan arkadaşımız Hüseyin Dilek’e iade etmeye çalışın. Ayrıca köyde çok sayıda sahipsiz köpek ve kedi oluyor. Bu canlara mama desteği sunmak isterseniz yine Hüseyin Bey’e iletebilirsiniz.

24 Mayıs 2022 Salı günü ürünlerimizi Ankara’daki adreslere, kapıya teslim yapacağız.

Yeşillikler: Tere, tarhun otu, maydanoz, yeşil nane, kuzukulağı, yağlı marul, kıvırcık marul, aysberg marul, lolorosso marul, dereotu, semizotu, yeşil soğan, yeşil sarımsak, turp yaprağı, boyotu (çemen) yaprağı. Sebzeler: Ispanak, dağ ıspanağı (Atriplex), semizotu, karalahana. Doğadan yenebilir ve aromatik bitkiler: Labada (efelek), hoşkıran (yerel amarant yaprak), taze ısırgan, taze melisa (oğulotu), taze madımak. Ve sezonun ilk meyvesi: can eriği. Bu hafta taze asma yaprağı ve geleneksel lezzet kara helva da listede.

TADYA üretimlerinde doğayla uyum ve insan sağlığı ana önceliktir. Üretimde sistemik kimyasallar kullanılmaz. İnsan ölçekli, ekolojik ve onarıcı tarım yöntemleri sürekli olarak geliştirilir. Dönüşümlü olarak seçilen özdenetim ekipleri ve koordinasyon ekibi üretim alanlarına düzenli ziyaretler yapar. Üretim alanları her zaman bütün türeticilerin ziyaretine de açıktır. TADYA’ya ulaşan her türlü soru ve bilgi isteğine verdiğimiz cevapları BU SAYFADA bulabilirsiniz

Farklı üreticilerde benzer ürünlerin olmasını teşvik ediyoruz çünkü bunu gelecekteki gıda güvencemiz için önemli buluyoruz. Ürünlerin üretici adıyla birlikte listelenmesi ürünleri kaynağına kadar izleyebilmenize de imkân veriyor. İstediğiniz zaman istediğiniz TADYA üreticisine telefonla ulaşabilir, köyü ve üreticilerini ziyarete gelebilirsiniz. (Köy ziyaret rehberi için BURAYA tıklayın.)

SİPARİŞ FORMU

SİPARİŞ KONTROL SAYFASI

Sipariş edeceğiniz ürünler size tek bir kolide gelecek. Sipariş formu Pazar akşamına kadar açık kalacak. Ankara’daki bireysel adresler için teslim katkısı sizden olarak 20 TL, ortak teslim noktaları için 10 TL katkı rica edilecek. Ödemeyi kapıda veya kolinin üzerinde yazılı olan banka hesabına havale/EFT yapabileceksiniz.

Köyün eski buğdayı kundurudan unundan, odun ateşinde yapılan bazlama dışında, Oğuzhan Çiftliği’nde üretilen mısır unundan sade (vegan) ve zengin (köy yumurtası ve köy yoğurdu ile) çeşitleriyle mısır ekmeği de listede.

Meyve ve sebze kurularından elma, ayva, ahlat, dolma biber, sivri biber, patlıcan, kabak, kuşburnu, melisa, kekik, adaçayı, ısırgan…

SİPARİŞ FORMU

SİPARİŞ KONTROL SAYFASI

Bakliyatlardan nohut, nohut unu, kunduru buğdayı unu, bulguru, yarması ve arpa unu var. Yaz meyvelerinden yapılmış pestiller, marmelatlar, reçeller, meyve özleri, kuru meyveler, kompostolar, sirkeler (üzüm, elma ahlat, alıç); yaz sebzelerinden salçalar, soslar, tarhana, sebze kuruları sunumları devam ediyor.

Soğuk havalarda dahi dışarıda otlayan ineklerden süt (dondurulmuş), taze ve süzme yoğurt, kefir dışında doğal şirden maya ile yapılmış taze peynir, çökelek, salamura peynir, zeytinyağı içinde sunulan Hatay usulü sürk peyniri ve şirden mayalı kum peyniri (6 ay kum altında bekletilmiş) var.

Doğal girdilerden üretilen tarhana, erişte, bulgur, pekmez, sirkeler, çok çeşitli turşular, pestiller, soslar, cevizli sucuk, kurutulmuş sebze ve meyveler, salamura asma yaprağı, domates suyu, közlenmiş patlıcan konservesi, meyve özleri, kompostolar, ıhlamur, pul biber gibi daha yüzlerce çeşit ürün, ayrıca doğal kozmetikler ve sağlık destek ürünleri, her birinin üreticisine doğrudan ulaşma imkanıyla birlikte listemizde. Yerel mutfaktan listeye girenler arasında arpa unlu tarhana, cevizli sucuk, kara helva, yaprak sarma, kahvaltılık ezme, içli köfte, karadut, ayva, gül, vişne, yabani incir, böğürtlen reçel ve marmelatları var.

SİPARİŞ FORMU

SİPARİŞ KONTROL SAYFASI

TADYA üreticileri agroekolojik (sistemik kimyasallardan uzak, doğayı ve insan sağlığını koruyan) yöntemlerle üretim yapıyor ve kendilerini sürekli geliştiriyorlar. Bütün üreticilerin temas bilgilerine ulaşabilir, istediğinizde üretim alanlarını ziyaret edebilir ve üretim süreçlerine aktif katkı verebilirsiniz.

TADYA üreticileri ile ilgili bilgiler:
https://tahtaciorencik.org/tadya-ureticileri-ve-urunleri/

TADYA tanıtım filmi:

Üretimler küçük ölçekli olduğu için siparişinizin tümü karşılanmayabilir. Sizin onayınız alınarak aynı ürünü üreten başka bir TADYA üreticisinden temin edilebilir.

TADYA Duyurular Whatsapp grubu: https://chat.whatsapp.com/B9EllPW3x13741GSv2O0tr

TADYA e-posta bilgi grubu: https://groups.google.com/d/forum/tadya

Her türlü görüş, öneri ve şikayetinizi lütfen aşağıdaki formu kullanarak bize iletin:

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s