SİPARİŞ SAYFASI

Merhaba,

25 Mayıs Cumartesi günü ürünlerimizi Ankara’da adreslere teslim edeceğiz. Yaklaşan dağıtım zamanınızı öğrenmek için Ali Bey’ı arayabilirsiniz: 0 507 5275867.

Not: Köydeki çok sayıda sahipsiz köpek ve kedi için mama desteği sunmak isterseniz yine Ali Bey ile görüşebilirsiniz.

SİPARİŞ FORMU

SİPARİŞ KONTROL SAYFASI

Notlar:

 • Ekşi mayalı ekmeklerin mayalanması ve hazırlanması için en az 24 saat gerektiğinden, ekmek siparişlerinizin Pazartesi gününe kalmamasını rica ederiz.
 • Herhangi bir sebeple memnun olmadığınız ürünler söz konusu olursa ücretini toplamdan düşmenizi veya telafi istemenizi rica ediyoruz. Böylece siz mağdur olmayacağınız gibi, TADYA üreticileri de hata veya eksiklerini fark edip kendilerini geliştireceklerdir. Siparişler ve ürünlerle ilgili her türlü soru veya sorun için Adnan Durmuş Bey’i arayabilirsiniz: 0 505 5496310. TADYA’nın geneli ile ilgili soru ve bildirimleriniz için bize eposta yazabilir (tadya.bilgi@gmail.com), GERİBİLDİRİM FORMU‘nu kullanabilir veya TADYA koordinatörlerini arayabilirsiniz (Güncel koordinatörler Nursemin Duran: 0530 886 76 12 ve Sofiya Kurban: 0533 460 39 32)
 • Üreticilere göre sıralanmış ürün listesini, Ankara adrese teslim ve köyden temin fiyatlarıyla BU SAYFADbulabilirsiniz.

SİPARİŞ FORMU

SİPARİŞ KONTROL SAYFASI

Yerel kunduru buğdayından çok çeşitli ekmek, çörek ve unlu ürünler yine listede. Anadolu’nun eski hazinesi, kavuzsuz Paygamber arpası artık güvende, köyümüzde de üretiliyor. Biraz zeytinyağında kavurup kavurga olarak tüketebilirsiniz. Cin mısır gibi biraz patladığını da göreceksiniz. Ekşi mayalı ekmeklerin yanı sıra artizanal üretim Beypazarı kurusu gibi geleneksel ürünlerin yanı sıra tagliatte gibi yenilikçi ürünler de var. Yeşillikler, sebzeler, meyveler ve yenebilir yabani otların sayısı artmaya devam ediyor. Şu an meyvelerden can eriği ve çilek var. Listede tere, maydanoz, marul, kıvırcık, lolorosso, kuzukulağı, kereviz yaprağı, tarhun otu, dereotu, yeşil nane, aromatik nane, taze kekik, taze melisa, taze bibriye, yeşil soğan, yeşil sarımsak, taze baş sarımsak, turp yaprağı, taze bezelye, semizotu, ıspanak, dağ ıspanağı, pırasa, yer elması, Kale lahanası, karalahana, balkabağı, pancar yaprağı, pazı ve taze asma yaprağı var. Yenebilir yabani otlardan ise madımak, sirken, labada (efelek), ısırgan, hardal otu, sinirliot, karahindiba, beyaz hindiba, ebegümeci, çobançantası ve kuşotu var.

Dışarıda, merada beslenen yerli ve yerli kırması ineklerin günlük süt verimi ortalama 5 litre civarında olur. Özellikle taze otun çok olduğu bu dönemde sütler ve süt ürünleri oldukça lezzetlidir. Ama her ineğin sütünün niteliği cinsine, o sırada yediklerine, doğum döngülerine bağlı olarak değişkenlik gösterir. İneklerin yeşil otu çok yedikleri bu dönemde sütün yoğunluğu ve yağ oranı görece azalır. Yağının rengi de sarıya döner. Dondurulmuş sütü öncelikle eriyene kadar bekletin ve sonra pişirin. Donmuş sütün yağı daha sarı ve bir ölçüde tereyağına dönüşmüş olabilir.

Farklı kalemlerden çok çeşitli ürünlerimizi burada listelemek sayfalar alır:) Lütfen ürün listemizi inceleyin ve sorularınızı olursa bize iletin. Siparişlerinizle hem taze, mevsimlik, doğal ürünlere erişebilecek, hem de insan ölçekli, doğa dostu üretim yapan TADYA üreticilerini desteklemiş olacaksınız.

SİPARİŞ FORMU

SİPARİŞ KONTROL SAYFASI

TADYA üreticileri olarak küçük aile çiftçiliği ile doğa dostu, sağlıklı, taze ve nitelikli gıdalar üretmeye gayret ediyoruz. Ürünlerimizi aile iş gücünün yeteceği kadar küçük alanlarda, yoğun emekle üretiyoruz. Hasadımız da az ve öz oluyor. Doğa, emek ve sağlık sömürüsüyle maliyetlerini dışsallaştıran kitlesel gıda sistemiyle her zaman fiyat rekabetine giremiyoruz. Yine de ürünlerimizi ekonomik yönden giderek daha erişilebilir hale getirmeye çalışıyoruz.

Ürünlerimizi konvansiyonel market ürünleriyle karşılaştırmak yanıltıcı olacaktır; örneğin süt ve süt ürünlerimiz yerli kara sığırlar ve kırmalarından gelir. Bu hayvanların yaşam koşulları ve beslenme düzenleri endüstriyel hayvancılıktan çok farklıdır. Merada yayılan ineklerimizin süt verimi günde 4-5 litreyi geçmez. Bu ve benzeri farklar bütün ürünlerimiz için geçerlidir.

Tek bir köyün üretim imkânlarıyla çok çeşitli ürünler sunuyoruz. Gelecekteki gıda güvencemiz için bu çeşitliliği önemli buluyoruz. Ürün kalitesi ve alıcı memnuniyeti konusunda hassasız. Ancak üretim ve tedarik faaliyetlerimiz değişken koşullardan fazlasıyla etkileniyor. Kimilerimiz deneyimsiz olan büyük bir üretici grubuyuz ve sürekli öğrenmeye, kendimizi geliştirmeye çalışıyoruz. Eksik ve hatalarımızı bize bildirmeniz ve bunları telafi etmemize imkân vermeniz bizi mutlu edecektir.

SİPARİŞ FORMU

SİPARİŞ KONTROL SAYFASI

TADYA üretim alanları her zaman hepinizin ziyaretine açıktır. Köyde görülecek yerler, konaklama ve nitelikli kahvaltı imkânları için Köy Ziyaret Rehberi‘mizi okuyabilirsiniz.

TADYA üretimlerinde doğayla uyum ve insan sağlığı ana önceliktir. Üretimde sistemik kimyasallar kullanılmaz. İnsan ölçekli, ekolojik ve onarıcı tarım yöntemleri sürekli olarak geliştirilir. Dönüşümlü olarak seçilen özdenetim ekipleri ve koordinasyon ekibi üretim alanlarına düzenli ziyaretler yapar ve raporlar tutar. Üretim alanları her zaman bütün türeticilerin ziyaretine açıktır. Ürünlerin üretici adlarıyla birlikte listelenmesi, ürünleri kaynağına kadar izleyebilmenize imkân verir. TADYA’ya ulaşan her türlü soru ve bilgi isteğine verdiğimiz cevapları BU SAYFADA bulabilirsiniz.

SİPARİŞ FORMU

SİPARİŞ KONTROL SAYFASI

Sipariş edeceğiniz ürünler size tek bir kolide gelecek. Sipariş formu Pazar akşamına kadar açık kalacak. Ankara’daki bireysel adresler için teslim katkısı sizden olarak 50 TL, ortak teslim noktaları için 30 TL katkı rica edilecek. Ödemeyi kapıda veya kolinin üzerinde yazılı olan banka hesabına havale/EFT yapabileceksiniz.

Lütfen teslim sırasında temiz ve yeniden kullanılabilir olan ambalajları (yumurta viyolleri, cam kavanozlar, temiz koliler ve kese kağıtları vs.) dağıtım yapan arkadaşımız Hüseyin Dilek’e iade etmeye çalışın. Ayrıca köyde çok sayıda sahipsiz köpek ve kedi oluyor. Bu canlara mama desteği sunmak isterseniz yine Nursemin Hanım veya Ali Bey’e iletebilirsiniz.

SİPARİŞ FORMU

SİPARİŞ KONTROL SAYFASI

TADYA üreticileri agroekolojik (sistemik kimyasallardan uzak, doğayı ve insan sağlığını koruyan) yöntemlerle üretim yapıyor ve kendilerini sürekli geliştiriyorlar. Bütün üreticilerin temas bilgilerine ulaşabilir, istediğinizde üretim alanlarını ziyaret edebilir ve üretim süreçlerine aktif katkı verebilirsiniz.

TADYA üreticileri ile ilgili bilgiler:
https://tahtaciorencik.org/tadya-ureticileri/

TADYA tanıtım filmi:

Üretimler küçük ölçekli olduğu için siparişinizin tümü karşılanmayabilir. Sizin onayınız alınarak aynı ürünü üreten başka bir TADYA üreticisinden temin edilebilir.

TADYA Duyurular Whatsapp grubu: https://chat.whatsapp.com/B9EllPW3x13741GSv2O0tr

TADYA e-posta bilgi grubu: https://groups.google.com/d/forum/tadya

Her türlü görüş, öneri ve şikayetinizi lütfen aşağıdaki formu kullanarak bize iletin:

  2 Comments

  1. Yücel Özlem dedi ki:

   “1 bağ,” şeklinde yazdığım siparişim için
   “!Lütfen bir sayı girin. Ondalık ayracı gerekirse nokta kullanın.” Örneğin 0.5″ mesajı alıyorum

   • Tadya Bilgi dedi ki:

    Merhaba, formda otomatik hesaplamaların yapılabilmesi için ‘bağ’, ‘adet’ gibi metinler değil de, sayı girmeniz gerekiyor.

    Örneğin
    “5 litre süt” ürünü için 1 yazdığnızda bu, 1 adet 5 litrelik süt anlamına gelecektir
    “Madımak 350 gram paket” gibi bir ürün için 2 yazdığınızda bu, 2 adet 350 gram paket anlamına gelecektir.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir