Sipariş sayfası – 11-12 Ocak 2022

11-12 Ocak 2022 (Salı ve Çarşamba) günleri ürünlerimizi Ankara’daki adreslere, kapıya teslim yapacağız.

SİPARİŞ FORMU

SİPARİŞ KONTROL SAYFASI

Farklı TADYA üreticilerinden sipariş edebileceğiniz ürünler size tek bir kolide gelecek. Sipariş formu Pazar akşamına kadar açık kalacak.

Ankara’daki bireysel adresler için teslim katkısı sizden olarak 20 TL, ortak teslim noktaları için 10 TL katkı rica edilecek. Ödemeyi kapıda veya kolinin üzerinde yazılı olan banka hesabına havale/EFT yapabileceksiniz.

SİPARİŞ FORMU

SİPARİŞ KONTROL SAYFASI

Bu hafta listeye yeni girenler arasında tam buğday unlu, odun ateşinde pişmiş poğaça çeşitleri var. Merada yayılan ineklerin sütünden üretilmiş kefir de bu hafta ilk kez listede. Kabuksuz kabak çekirdeği de ilginç ve son derece sağlıklı bir ürün. Çekirdeklerinin çevresinde dış kabuk olmayan, çekirdekleri doğrudan yemeye hazır şekilde çıkan bir kabak çeşidi. Geleneksel, güvenli bir çeşit.

Havaların soğumasıyla kefir dışında taze yoğurt da listede yerini aldı. Bahçelerde hâlâ yeşil soğan, kuzukulağı, karalahana, seralarda fındık turbu, marul, roka, tere, ıspanak, ısırgan, paksoy (Çin lahanası), pırasa, maydanoz, turp yaprağı, yeşil sarımsak hasadı var. Tatlı kabağı, yer elması, kırmızı pancar, kara sarımsak, kuru soğan sunumları da devam ediyor. Sarımsaklar özel, yerel kara sarımsak.

Meyvelerden elma, ayva, iğde, ceviz; bakliyatlardan kuru fasulye, nohut, kunduru buğdayı unu, bulguru, yarması var. Yaz meyvelerinden pestil, marmelat, reçel, kuru meyve, komposto, sirke (üzüm, elma ahlat, alıç); yaz sebzelerinden de salça, sos, tarhana, sebze kuruları yapıldı ve sunumları devam ediyor.

Birden fazla üreticiden köy tavuğu ve hindi sunumları devam ediyor. Soğuk havalarda dahi dışarıda otlayan ineklerden süt (dondurulmuş), taze ve süzme yoğurt, kefir dışında doğal şirden maya ile yapılmış taze peynirler, çökelekler, salamura peynirler, zeytinyağı içinde sunulan Hatay usulü sürk peyniri ve şirden mayalı kum peyniri (6 ay kum altında bekletilmiş) var.

Köyün eski buğdayı kundurudan unundan yapılma bazlama, gözleme ve köy çöreğine bu hafta poğaça çeşitleri de eklendi. Hepsi odun ateşinde. Mısır ekmeğinin sade (vegan) çeşidinin yanı sıra bir de zengin çeşidi (köy yumurtası ve köy yoğurdu ile) listede.

Doğal girdilerden üretilen tarhana, erişte, bulgur, pekmez, sirkeler, çok çeşitli turşular, pestiller, soslar, cevizli sucuk, kurutulmuş sebze ve meyveler, domates suyu, közlenmiş patlıcan konservesi, meyve özleri, ıhlamur gibi daha yüzlerce çeşit ürün, ayrıca doğal kozmetikler ve sağlık destek ürünleri, her birinin üreticisine doğrudan ulaşma imkanıyla birlikte listemizde. Yerel mutfaktan listeye girenler arasında köy çöreği, arpa unlu tarhana, cevizli sucuk, kara helva, yaprak sarma, kahvaltılık ezme, içli köfte, karadut, ayva, gül, vişne, yabani incir, böğürtlen reçel ve marmelatları var.

Güneşköy’den arkadaşımız Adnan Hazar’ın solucan gübresini yine listede bulabilirsiniz.

Lütfen yumurta viyolleri ve koliler başta olmak üzere elinizdeki temiz ambalajları dağıtımdaki arkadaşımız Hüseyin Dilek’e iade etmeye çalışın.

SİPARİŞ FORMU

SİPARİŞ KONTROL SAYFASI

TADYA üreticileri agroekolojik (sistemik kimyasallardan uzak, doğayı ve insan sağlığını koruyan) yöntemlerle üretim yapıyor ve kendilerini sürekli geliştiriyorlar. Bütün üreticilerin temas bilgilerine ulaşabilir, istediğinizde üretim alanlarını ziyaret edebilir ve üretim süreçlerine aktif katkı verebilirsiniz.

TADYA üreticileri ile ilgili bilgiler:
https://tahtaciorencik.org/tadya-ureticileri-ve-urunleri/

TADYA tanıtım filmi:

Üretimler küçük ölçekli olduğu için siparişinizin tümü karşılanmayabilir. Sizin onayınız alınarak aynı ürünü üreten başka bir TADYA üreticisinden temin edilebilir.

TADYA Duyurular Whatsapp grubu: https://chat.whatsapp.com/B9EllPW3x13741GSv2O0tr

TADYA e-posta bilgi grubu: https://groups.google.com/d/forum/tadya

Her türlü görüş, öneri ve şikayetinizi lütfen aşağıdaki formu kullanarak bize iletin:

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s