Sipariş sayfası – 5 Nisan 2022

Sipariş formları her hafta Perşembe-Pazar arası açık kalmakta ve izleyen Salı ve Çarşamba günleri Ankara’da adreslere teslim yapılmaktadır.


5 Nisan 2022 Salı günü ürünlerimizi Ankara’daki adreslere, kapıya teslim yapacağız.

SİPARİŞ FORMU

SİPARİŞ KONTROL SAYFASI

Farklı TADYA üreticilerinden sipariş edebileceğiniz ürünler size tek bir kolide gelecek. Sipariş formu Pazar akşamına kadar açık kalacak.

Ankara’daki bireysel adresler için teslim katkısı sizden olarak 20 TL, ortak teslim noktaları için 10 TL katkı rica edilecek. Ödemeyi kapıda veya kolinin üzerinde yazılı olan banka hesabına havale/EFT yapabileceksiniz.

Bahar yüzünü göstermeye başladı. Yeşilliklerimiz, sebzelerimiz yavaş yavaş çoğalacak. Bu hafta kıvırcık marul da girdi listeye. Maydanoz, yeşil soğan, yeşil sarımsak, turp yaprağı, yer elması ve arpacık soğan dışında, güzden kara sarımsak, balkabağı ve ceviz içi de var listede.

Bu hafta yumurta yine sınırlı; havalar tam ısınmadığı için tavuklar az yumurtluyor.

Köyün eski buğdayı kundurudan unundan, odun ateşinde yapılan bazlama dışında, Oğuzhan Çiftliği’nde üretilen mısır unundan sade (vegan) ve zengin (köy yumurtası ve köy yoğurdu ile) çeşitleriyle mısır ekmeği de listede.

Meyve ve sebze kurularından elma, ayva, ahlat, dolma biber, sivri biber, patlıcan, kabak, kuşburnu, melisa, kekik, adaçayı, ısırgan…

Bakliyatlardan nohut, nohut unu, kunduru buğdayı unu, bulguru, yarması ve arpa unu var. Yaz meyvelerinden yapılmış pestiller, marmelatlar, reçeller, meyve özleri, kuru meyveler, kompostolar, sirkeler (üzüm, elma ahlat, alıç); yaz sebzelerinden salçalar, soslar, tarhana, sebze kuruları sunumları devam ediyor.

Soğuk havalarda dahi dışarıda otlayan ineklerden süt (dondurulmuş), taze ve süzme yoğurt, kefir dışında doğal şirden maya ile yapılmış taze peynir, çökelek, salamura peynir, zeytinyağı içinde sunulan Hatay usulü sürk peyniri ve şirden mayalı kum peyniri (6 ay kum altında bekletilmiş) var.

Doğal girdilerden üretilen tarhana, erişte, bulgur, pekmez, sirkeler, çok çeşitli turşular, pestiller, soslar, cevizli sucuk, kurutulmuş sebze ve meyveler, salamura asma yaprağı, domates suyu, közlenmiş patlıcan konservesi, meyve özleri, kompostolar, ıhlamur, pul biber gibi daha yüzlerce çeşit ürün, ayrıca doğal kozmetikler ve sağlık destek ürünleri, her birinin üreticisine doğrudan ulaşma imkanıyla birlikte listemizde. Yerel mutfaktan listeye girenler arasında arpa unlu tarhana, cevizli sucuk, kara helva, yaprak sarma, kahvaltılık ezme, içli köfte, karadut, ayva, gül, vişne, yabani incir, böğürtlen reçel ve marmelatları var.

Lütfen yumurta viyolleri ve koliler başta olmak üzere elinizdeki temiz ambalajları dağıtımdaki arkadaşımız Hüseyin Dilek’e iade etmeye çalışın.

SİPARİŞ FORMU

SİPARİŞ KONTROL SAYFASI

TADYA üreticileri agroekolojik (sistemik kimyasallardan uzak, doğayı ve insan sağlığını koruyan) yöntemlerle üretim yapıyor ve kendilerini sürekli geliştiriyorlar. Bütün üreticilerin temas bilgilerine ulaşabilir, istediğinizde üretim alanlarını ziyaret edebilir ve üretim süreçlerine aktif katkı verebilirsiniz.

TADYA üreticileri ile ilgili bilgiler:
https://tahtaciorencik.org/tadya-ureticileri-ve-urunleri/

TADYA tanıtım filmi:

Üretimler küçük ölçekli olduğu için siparişinizin tümü karşılanmayabilir. Sizin onayınız alınarak aynı ürünü üreten başka bir TADYA üreticisinden temin edilebilir.

TADYA Duyurular Whatsapp grubu: https://chat.whatsapp.com/B9EllPW3x13741GSv2O0tr

TADYA e-posta bilgi grubu: https://groups.google.com/d/forum/tadya

Her türlü görüş, öneri ve şikayetinizi lütfen aşağıdaki formu kullanarak bize iletin:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir