Sipariş sayfası – 27-28 Nisan 2021

Tahtacıörencik Doğal Yaşam Kolektifi üreticileri olarak 27-28 Nisan 2021 Salı ve Çarşamba günleri Ankara’da adreslere dağıtım gerçekleştireceğiz. 

DBB üreticilerinin elinde olup satış zorluğu yaşadıkları ürünleri kazanç gözetmeden tedarik listemize koyuyoruz. Serdar Tanal’ın boncuk fasulyesini, İdris Oğuzhan’ın yeşil mercimeğini, Nimfeon Çiftliği’nden Deniz Kurtsan’ın zeytinyağını, Üç Elma Doğal Tarım’ın kristal kaya tuzunu (pudra ve granül) listemizde bulabilirsiniz.

Duran ailesinin sucuklarını pek çok destekçimiz biliyor. Serbest gezinen danalardan üretilmiş %100 et sucuğu, acılı ve acısız çeşitlerle.

Köyde arpa unu kullanma geleneği sürüyor. Anadolu’da yüzyıllar boyunca insan beslenmesinde önemli bir yer tutmuş olan arpa modernleşme süreciyle birlikte çok az tüketilir hale gelmiştir. Arpa unu fosfor, bakır, krom, manganez, selenyum gibi mineraller yönünden zengindir ve lif oranı yüksektir. Enerji değeri ve bağışıklığı desteklediği bilinen beta-glukan oranı buğday ve diğer tahıllara göre daha yüksek, gluten oranı ise daha düşüktür. Bu hafta listemizde Araç ailesinin kunduru buğdayı unu ve arpa unu ile yaptığı bazlama bulunuyor. Ayrıca yine, Ayşe Araç’ın arpa unu ve yere kunduru buğdayı ununu birlikte kullanarak yaptığı arpa tarhanası da var. Arslan ailesinin nane, yumurta ve pul biber ile yaptığı köy çöreğini de hatırlatmış olalım.

Listede yine Yunus Çevik’ten dondurulmuş köy tavuğu var. Mevsim yeşilliklerinden ıspanak, yeşil soğan, pırasa, roka, tere, maydanoz, nane, marul, kıvırcık, yeşil sarımsak, kuzukulağı, dereotu var. Merada gezen ineklerden kısıtlı da olsa süt ve yoğurt da var. Sebze kurularından tarhana ve erişteye, içli köfteden pekmez ve cevize, serbest tavuk yumurtasından yaprak sarmasına yüzlerce çeşit ürün, her birinin üreticisine doğrudan ulaşma imkanıyla birlikte listemizde.

Ankara’nın her bölgesine teslim yapılabilecek. Farklı üreticilerin ürünleri tek bir kolide, bir seferde ortak araçla teslim edilecek. Sipariş başına sizlerden 10 TL teslimat katkısı rica edilecek. Ödemeyi kapıda veya kolinizin üzerinde yazılı olan banka hesabına yapabileceksiniz.

Sipariş formu 25 Nisan Pazar akşamına kadar açık kalacak.

SİPARİŞ FORMU: https://neartail.com/tr/tadya-siparis

SİPARİŞ KONTROL SAYFASI

TADYA üreticileri sistemik kimyasallardan uzak, doğayı ve insan sağlığını koruyan yöntemlerle üretim yapıyorlar. Bütün üreticilerin temas bilgilerine ulaşabiliyor, istediğinizde üretim alanlarını ziyaret edebiliyor ve üretim süreçlerine aktif katkı verebiliyorsunuz. Sunulan ürünlerin açıklamalarını ve üretim bilgilerini BU SAYFADA görebilirsiniz.

TADYA üreticileri ile ilgili bilgiler:
https://tahtaciorencik.org/tadya-ureticileri-ve-urunleri/

TADYA tanıtım filmi:

Üretimler küçük ölçekli olduğu için siparişinizin tümü karşılanmayabilir. Sizin onayınız alınarak aynı ürünü üreten başka bir TADYA üreticisinden temin edilebilir.

SİPARİŞ FORMU: https://neartail.com/tr/tadya-siparis

SİPARİŞ KONTROL SAYFASI

TADYA Duyurular Whatsapp grubu: https://chat.whatsapp.com/B9EllPW3x13741GSv2O0tr

TADYA e-posta bilgi grubu: https://groups.google.com/d/forum/tadya

E-posta iletişim: tadya.bilgi@gmail.com


Her türlü görüş, öneri ve şikayetinizi lütfen aşağıdaki formu kullanarak bize iletin:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir