Sipariş sayfası – 25-26 Mayıs 2021

Tahtacıörencik Doğal Yaşam Kolektifi olarak 25-26 Mayıs Salı ve Çarşamba günleri Ankara’da adreslere dağıtım gerçekleştireceğiz.

SİPARİŞ FORMU: https://neartail.com/tr/tadya-siparis

SİPARİŞ KONTROL SAYFASI

DBB üreticilerinin elinde olup satış zorluğu yaşadıkları ürünleri kazanç gözetmeden tedarik listemize koyuyoruz. Serdar Tanal’ın boncuk fasulyesini, İdris Oğuzhan’ın yeşil mercimeğini, Nimfeon Çiftliği’nden Deniz Kurtsan’ın zeytinyağını, Üç Elma Doğal Tarım’ın kristal kaya tuzunu (pudra ve granül) listemizde bulabilirsiniz.

DBB üreticilerinin elinde olup satış zorluğu yaşadıkları ürünleri kazanç gözetmeden tedarik listemize koyuyoruz. Serdar Tanal’ın boncuk fasulyesini, İdris Oğuzhan’ın yeşil mercimeğini, Nimfeon Çiftliği’nden Deniz Kurtsan’ın zeytinyağını, Üç Elma Doğal Tarım’ın kristal kaya tuzunu (pudra ve granül) listemizde bulabilirsiniz.

Bu hafta Güneşköy’den arkadaşımız Adnan Hazar’ın solucan gübresi de listede. 4 kg poşet ve 20 kg çuval seçenekleriyle. Bahçe ve bostanlar kara evde, balkonda yapılan üretimler için de müthiş bir toprak katkısı. “Tamamıyla organik sebze atıkları ve sığır gübresinin karışımından oluşan fermente yem ile beslenen solucanların dışkısı iyi bakterilerle ve minarelerle dolu olup fidelerin kısa zamanda güçlü gelişmesine ve haşerelere karşı dayanıklı olmasına katkıda bulunan bir katı gübre halidir.” Fide dikiminde “Her bir fide için en fazla kullanacağınız solucan gübresi bir avuç kadardır. Dikim esnasında oluşturacağınız çukura bir avuç gübreyi bırakıp fideyi dikip üstünü toprakla kapatıp sıkıştırmanız yeterli olacaktır.”

Lütfen yumurta viyolleri ve koliler başta olmak üzere elinizdeki temiz ambalajları dağıtımdaki arkadaşımız Hüseyin Dilek’e iade etmeye çalışın.

Mevsimlik yeşillikler lezzet zirvesindeler. Kuzu kulağı, kıvırcık, Lolorosso kıvırcık, yağlı marul, aysberg marul, yeşil soğan, yeşil sarımsak, kuzukulağı, maydanoz, nane, roka, tere, dereotu, pazı, ıspanak, ısırgan, taze baş sarımsak…Köylülerimiz,in iyi tanıdığı, ilk defa satış listesine giren dağ ıspanağını da (Atriplex hortensis) denemenizi öneriyoruz. Daha çok sirkene benzeyen, ıspanak gibi pişirilip yenebilen bir kültür bitkisi. Doğadan toplananlara efelek (labada) dışında melisa da (oğulotu, yerel adıyla turunç) eklendi. Tarlalarda kendiliğinden çıkan semiz otunun da zamanı geldi. Yeşil (taze) asma yaprağı hafif haşlanarak 1 lt kavanozlarda sunuluyor (salamura ve tuzsuz olarak). Meyvelerden ilk listeye giren, bekleneceği gibi can eriği oldu. Saksıda yediveren çilek  fidesi de bu hafta listede mevcut.

Yunus Çevik’ten yumurta ve dondurulmuş köy tavuğu sunumu devam ediyor. Merada gezen ineklerden süt (dondurulmuş) ve süzme yoğurt, çökelek, tarhana, erişte,  pekmez, ceviz, sirkeler, turşu, kurutulmuş sebze ve meyveler gibi daha yüzlerce çeşit ürün, her birinin üreticisine doğrudan ulaşma imkanıyla birlikte listemizde. Yerel mutfaktan listeye girenler arasında: Arslan ailesinden köy çöreği, Türkan Karaca’dan pekmezle yapılmış cevizli sucuk, Ayşe Araç’ın arpa unu ve yerel kunduru buğdayıyla yaptığı arpa tarhanası, Havva Uçak’tan kara helva, birçok üreticiden yaprak sarma, kahvaltılık ezme, içli köfte…

Sebze ve meyve kurularında yaz sezonuna yaklaştığımız için indirim yapıldı. Hepsinde yüzde 30 ila 35 oranında indirim var: Çeri domates, yeşil fasulye, sivri biber, dolma biber, kabak, patlıcan, elma, ayva ve ahlat kuruları.

Ankara’nın her bölgesine teslim yapılabilecek. Farklı üreticilerin ürünleri tek bir kolide, bir seferde ortak araçla teslim edilecek. Sipariş başına sizlerden 10 TL teslimat katkısı rica edilecek. Ödemeyi kapıda veya kolinizin üzerinde yazılı olan banka hesabına yapabileceksiniz.

Sipariş formu 23 Mayıs Pazar akşamına kadar açık kalacak.

SİPARİŞ FORMU: https://neartail.com/tr/tadya-siparis

SİPARİŞ KONTROL SAYFASI

TADYA üreticileri sistemik kimyasallardan uzak, doğayı ve insan sağlığını koruyan yöntemlerle üretim yapıyorlar. Bütün üreticilerin temas bilgilerine ulaşabiliyor, istediğinizde üretim alanlarını ziyaret edebiliyor ve üretim süreçlerine aktif katkı verebiliyorsunuz. Sunulan ürünlerin açıklamalarını ve üretim bilgilerini BU SAYFADA görebilirsiniz.

TADYA üreticileri ile ilgili bilgiler:
https://tahtaciorencik.org/tadya-ureticileri-ve-urunleri/

TADYA tanıtım filmi:

Üretimler küçük ölçekli olduğu için siparişinizin tümü karşılanmayabilir. Sizin onayınız alınarak aynı ürünü üreten başka bir TADYA üreticisinden temin edilebilir.

SİPARİŞ FORMU: https://neartail.com/tr/tadya-siparis

SİPARİŞ KONTROL SAYFASI

TADYA Duyurular Whatsapp grubu: https://chat.whatsapp.com/B9EllPW3x13741GSv2O0tr

TADYA e-posta bilgi grubu: https://groups.google.com/d/forum/tadya

E-posta iletişim: tadya.bilgi@gmail.com


Her türlü görüş, öneri ve şikayetinizi lütfen aşağıdaki formu kullanarak bize iletin:

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s