Sipariş sayfası 22-23 Haziran 2021

Tahtacıörencik Doğal Yaşam Kolektifi olarak 22-23 Haziran Salı ve Çarşamba günleri Ankara’da adreslere dağıtım gerçekleştireceğiz. Ankara’nın her bölgesine teslim yapılabilecek. Farklı üreticilerin ürünleri tek bir kolide, bir seferde ortak araçla teslim edilecek. Ödemeyi kapıda veya kolinizin üzerinde yazılı olan banka hesabına yapabileceksiniz. Kolilerini ortak noktalardan teslim alanlar ödemeyi daha sonra yapabilecekler.

Ankara’nın farklı yerlerinde ortak teslim noktaları belirlendi. Bireysel adresler için teslim katkısı sizden olarak 15 TL, ortak teslim noktaları için 7 TL katkı rica edilecek. Siparişinizi ortak teslim noktalarına yönlendirerek:

  • TADYA Kolektifi’ne işgücü ve zaman açısından yardımcı olmuş olacaksınız,
  • Ürünlerin daha fazla destekçiye ulaşması mümkün olacak,
  • Nakileyeden kaynaklı karbon ayakizi ve diğer çevresel etkiler azaltılmış olacak,
    • Daha düşük bir teslim katkısı vereceksiniz

SİPARİŞ FORMU: https://neartail.com/tr/tadya-siparis

SİPARİŞ KONTROL SAYFASI

Ortak teslim noktalarının adres ve telefon bilgilerini formda görebilirsiniz. Onay epostanızda da görünecektir.

Meyvelerden kiraz (kısııtlı miktarda), çilek, dut, karadut, can eriği var. Yeşillerden yeşil soğan, kuzu kulağı, kıvırcık, marul çeşitleri, roka, yeşil sarımsak, kuzukulağı, maydanoz, nane, pazı, ısırgan, dağ ıspanağı (Atriplex hortensis) listede. Köyde deneysel olarak yetiştirilmeye başlananlardan başarılı olanlar arasında kara lahana, kırmızı lahana, kale lahanası ve çin lahanası/marulu (paksoy/pakçoy) var. Doğadan toplanan tazeler arasında melisa (oğuotu, yerel adıyla turunç), tarlalarda kendiliğinden çıkan semizotu ve ısırgan listelerde. Yeşil (taze) asma yaprağı hafif haşlanarak 1 lt kavanozlarda sunuluyor (salamura ve tuzsuz olarak). Yaz sebzelerinden salatalık ve yemeklik kabağa bu hafta kısıtlı miktarda köy biberi eklendi. Köyün eski buğdayı Kunduru unundan yapılma bazlama, gözleme ve köy çöreğini de listede görebilirsiniz. Yumurta ve dondurulmuş köy tavuğu sunumu devam ediyor. Merada gezen ineklerden süt (dondurulmuş), süt reçeli, doğal şirden mayadan taze peynir ve Hatay usulü, zeytinyağı içinde sunulan sürk peyniri var. Doğal girdilerden üretilen tarhana, erişte, pekmez, ceviz, sirkeler, turşular, kurutulmuş sebze ve meyveler gibi daha yüzlerce çeşit ürün, her birinin üreticisine doğrudan ulaşma imkanıyla birlikte listemizde. Yerel mutfaktan listeye girenler arasında köy çöreği, cevizli sucuk, arpa unlu tarhana, kara helva, yaprak sarma, kahvaltılık ezme, içli köfte, karadut, ayva, gül, yabani incir reçelleri vs. var. Sebze ve meyve kurularında yaz sezonuna yaklaştığımız için yüzde 30 ila 35 oranında indirim var: Çeri domates, yeşil fasulye, sivri biber, dolma biber, kabak, patlıcan, elma, ayva ve ahlat kuruları.

DBB üreticilerinden Serdar Tanal’ın boncuk fasulyesini, Nimfeon Çiftliği’nden Deniz Kurtsan’ın zeytinyağını, Üç Elma Doğal Tarım’ın kristal kaya tuzunu (pudra ve granül), Güneşköy’den arkadaşımız Adnan Hazar’ın solucan gübresini listede bulabililirsiniz.

Lütfen yumurta viyolleri ve koliler başta olmak üzere elinizdeki temiz ambalajları dağıtımdaki arkadaşımız Hüseyin Dilek’e iade etmeye çalışın.

Sipariş formu 20 Haziran Pazar akşamına kadar açık kalacak.

SİPARİŞ FORMU: https://neartail.com/tr/tadya-siparis

SİPARİŞ KONTROL SAYFASI

TADYA üreticileri agroekolojik (sistemik kimyasallardan uzak, doğayı ve insan sağlığını koruyan) yöntemlerle üretim yapıyor ve kendilerini sürekli geliştiriyorlar. Bütün üreticilerin temas bilgilerine ulaşabilir, istediğinizde üretim alanlarını ziyaret edebilir ve üretim süreçlerine aktif katkı verebilirsiniz. Sunulan ürünlerin açıklamalarını ve üretim bilgilerini BU SAYFADA görebilirsiniz.

TADYA üreticileri ile ilgili bilgiler:
https://tahtaciorencik.org/tadya-ureticileri-ve-urunleri/

TADYA tanıtım filmi:

Üretimler küçük ölçekli olduğu için siparişinizin tümü karşılanmayabilir. Sizin onayınız alınarak aynı ürünü üreten başka bir TADYA üreticisinden temin edilebilir.

SİPARİŞ FORMU: https://neartail.com/tr/tadya-siparis

SİPARİŞ KONTROL SAYFASI

TADYA Duyurular Whatsapp grubu: https://chat.whatsapp.com/B9EllPW3x13741GSv2O0tr

TADYA e-posta bilgi grubu: https://groups.google.com/d/forum/tadya

E-posta iletişim: tadya.bilgi@gmail.com


Her türlü görüş, öneri ve şikayetinizi lütfen aşağıdaki formu kullanarak bize iletin:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir