Sipariş sayfası 21-22 Aralık 2021

Değerli destekçilerimiz,

21-22 Aralık (Salı ve Çarşamba) günleri TADYA üreticileri olarak ürünlerimizi Ankara’daki adreslere, kapıya teslim yapacağız.

SİPARİŞ FORMU

SİPARİŞ KONTROL SAYFASI

Farklı TADYA üreticilerinden sipariş edebileceğiniz ürünler size tek bir kolide gelecek. Sipariş formu Pazar akşamına kadar açık kalacak.

Ankara’daki bireysel adresler için teslim katkısı sizden olarak 15 TL, ortak teslim noktaları için 7 TL katkı rica edilecek. Ödemeyi kapıda veya kolinin üzerinde yazılı olan banka hesabına havale/EFT yapabileceksiniz.

SİPARİŞ FORMU

SİPARİŞ KONTROL SAYFASI

Bu hafta yine birden fazla TADYA üreticisi köy tavuğu, köy horozu ve hindi sunumu yapıyor. Hindiyi bütün veya yarım, temizlenmiş halde bulabilirsiniz. Hindiler dışarıda yayılarak, takviye olarak da arpa ile beslendiler.

Kır Çocukları yılbaşına yaklaşırken hediye paketleri hazırladı. Kampanya ve indirimlerle. Mısır ekmeğinin gramajı yükseldi (300 gr). Artan maliyetlerle de birlikte, mısır ekmeği ve kuark peynirinde küçük fiyat artışları oldu.

Sebzelerden tatlı kabağı, yer elması, kereviz, turp, ıspanak, kara lahana, kırmızı pancar, pazı, paksoy (Çin lahanası/marulu), pırasa, patates, kara sarımsak, kuru soğan; yeşilliklerden kıvırcık, tere, roka, aysberg marul, kuzu kulağı, lolorosso, maydanoz, nane, yeşil soğan, turp yaprağı, ısırgan; meyvelerden elma, ayva, böğürtlen, iğde, ceviz; bakliyatlardan kuru fasülye, nohut, kunduru buğdayı unu, bulguru, yarması var.

Yaz meyveleri pestil, marmelat, reçel, kuru meyve, komposto, sirke (üzüm, elma ahlat, alıç); yaz sebzeleri de salça, sos, tarhana, sebze kuruları gibi ürünlerin içerinde yer alıyor artık.

Merada gezen ineklerden süt (dondurulmuş), yoğurt, doğal şirden mayadan taze peynir, çökelek, salamura peynir, probiyotik kuark (kefir) peyniri, zeytinyağı içinde sunulan Hatay usulü sürk peyniri ve şirden mayalı kum peyniri (6 ay kum altında bekletilmiş) var.

Köyün eski buğdayı kundurudan unundan yapılma bazlama, gözleme ve köy çöreğini de listede görebilirsiniz. Mısır ekmeğinin sade (vegan) çeşidinin yanı sıra bir de zengin çeşidi (köy yumurtası ve köy yoğurdu ile) listede. Çeşitli üreticilerden yumurta sunumları devam ediyor.

Doğal girdilerden üretilen tarhana, erişte, bulgur, pekmez, sirkeler, çok çeşitli turşular, pestiller, soslar, cevizli sucuk, kurutulmuş sebze ve meyveler, domates suyu, közlenmiş patlıcan konservesi, meyve özleri, ıhlamur gibi daha yüzlerce çeşit ürün, ayrıca doğal kozmetikler ve sağlık destek ürünleri, her birinin üreticisine doğrudan ulaşma imkanıyla birlikte listemizde. Yerel mutfaktan listeye girenler arasında köy çöreği, arpa unlu tarhana, cevizli sucuk, kara helva, yaprak sarma, kahvaltılık ezme, içli köfte, karadut, ayva, gül, vişne, yabani incir, böğürtlen reçel ve marmelatları var.

Güneşköy’den arkadaşımız Adnan Hazar’ın solucan gübresini yine listede bulabilirsiniz.

Lütfen yumurta viyolleri ve koliler başta olmak üzere elinizdeki temiz ambalajları dağıtımdaki arkadaşımız Hüseyin Dilek’e iade etmeye çalışın.

SİPARİŞ FORMU

SİPARİŞ KONTROL SAYFASI

TADYA üreticileri agroekolojik (sistemik kimyasallardan uzak, doğayı ve insan sağlığını koruyan) yöntemlerle üretim yapıyor ve kendilerini sürekli geliştiriyorlar. Bütün üreticilerin temas bilgilerine ulaşabilir, istediğinizde üretim alanlarını ziyaret edebilir ve üretim süreçlerine aktif katkı verebilirsiniz.

TADYA üreticileri ile ilgili bilgiler:
https://tahtaciorencik.org/tadya-ureticileri-ve-urunleri/

TADYA tanıtım filmi:

Üretimler küçük ölçekli olduğu için siparişinizin tümü karşılanmayabilir. Sizin onayınız alınarak aynı ürünü üreten başka bir TADYA üreticisinden temin edilebilir.

TADYA Duyurular Whatsapp grubu: https://chat.whatsapp.com/B9EllPW3x13741GSv2O0tr

TADYA e-posta bilgi grubu: https://groups.google.com/d/forum/tadya

Her türlü görüş, öneri ve şikayetinizi lütfen aşağıdaki formu kullanarak bize iletin:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir