Sipariş sayfası – 18 Temmuz 202

Tahtacıörencik Doğal Yaşam Kolektifi üreticileri olarak 18 Temmuz Pazar günü Ankara’da adreslere dağıtım gerçekleştireceğiz. Ankara’nın her bölgesine teslim yapılabilecek. Farklı üreticilerin ürünleri tek bir kolide, bir seferde ortak araçla teslim edilecek. Ödemeyi kapıda veya kolinizin üzerinde yazılı olan banka hesabına yapabileceksiniz. Kolilerini ortak noktalardan teslim alanlar ödemeyi daha sonra yapabilecekler.

Bireysel adresler için teslim katkısı sizden olarak 15 TL, ortak teslim noktaları için 7 TL katkı rica edilecek. Siparişinizi, formda göreceğiniz ortak teslim noktalarına yönlendirerek:

  • TADYA Kolektifi’ne işgücü ve zaman açısından yardımcı olacak,
  • Ürünlerin daha fazla destekçiye ulaşması mümkün olacak,
  • Nakliyeden kaynaklı karbon ayak izi ve diğer çevresel etkiler azaltılmış olacak,
    • Daha düşük bir teslim katkısı vereceksiniz.

SİPARİŞ FORMU: https://neartail.com/tr/tadya-siparis

SİPARİŞ KONTROL SAYFASI

Meyvelerden kiraz, iki çeşit elma, can eriği ve kırmızı erik var. Sebzelerden yeşil soğan, kuzu kulağı, kıvırcık, aysberg marul, lolorosso, fındık turp, maydanoz, nane, pazı, ısırgan, kara sarımsak listede. Yaz sebzelerinden yeşil fasulye, salatalık, yemeklik kabak, sivri biber, dolma biber ve kısıtlı miktarda domates var. Köyde yeni yetiştirilmeye başlananlardan kara lahana, kırmızı lahana, kale lahanası, endivyen, siyah turp, kırmızı turp, alabaş ve kırmızı pancar var. Doğadan toplanan tazeler arasında melisa (oğulotu, yerel adıyla turunç), tarlalarda kendiliğinden çıkan semizotu ve ısırgan listelerde. Yeşil (taze) asma yaprağı hafif haşlanarak 1 lt kavanozlarda sunuluyor (salamura ve tuzsuz olarak). Köyün eski buğdayı Kunduru unundan yapılma bazlama, gözleme ve köy çöreğini de listede görebilirsiniz. Yumurta ve dondurulmuş köy tavuğu sunumu devam ediyor. Merada gezen ineklerden süt (dondurulmuş), süt reçeli, doğal şirden mayadan taze peynir ve Hatay usulü, zeytinyağı içinde sunulan sürk peyniri var. Doğal girdilerden üretilen tarhana, erişte, pekmez, ceviz, sirkeler, turşular, kurutulmuş sebze ve meyveler gibi daha yüzlerce çeşit ürün, her birinin üreticisine doğrudan ulaşma imkanıyla birlikte listemizde. Yerel mutfaktan listeye girenler arasında köy çöreği, arpa unlu tarhana, kara helva, yaprak sarma, kahvaltılık ezme, içli köfte, karadut, ayva, gül, yabani incir reçelleri vs. var. Önceki yılın sebze ve meyve kurularında yüzde 30 ila 35 oranında indirim var: Çeri domates, yeşil fasulye, sivri biber, dolma biber, elma, ayva ve ahlat kuruları.

DBB üreticilerinden Serdar Tanal’ın boncuk fasulyesini, Nimfeon Çiftliği’nden Deniz Kurtsan’ın zeytinyağını, Üç Elma Doğal Tarım’ın kristal kaya tuzunu (pudra ve granül), Güneşköy’den arkadaşımız Adnan Hazar’ın solucan gübresini listede bulabilirsiniz.

Lütfen yumurta viyolleri ve koliler başta olmak üzere elinizdeki temiz ambalajları dağıtımdaki arkadaşımız Hüseyin Dilek’e iade etmeye çalışın.

Sipariş formu 16 Temmuz Cuma akşamına kadar açık kalacak.

SİPARİŞ FORMU: https://neartail.com/tr/tadya-siparis

SİPARİŞ KONTROL SAYFASI

TADYA üreticileri agroekolojik (sistemik kimyasallardan uzak, doğayı ve insan sağlığını koruyan) yöntemlerle üretim yapıyor ve kendilerini sürekli geliştiriyorlar. Bütün üreticilerin temas bilgilerine ulaşabilir, istediğinizde üretim alanlarını ziyaret edebilir ve üretim süreçlerine aktif katkı verebilirsiniz. Sunulan ürünlerin açıklamalarını ve üretim bilgilerini BU SAYFADA görebilirsiniz.

TADYA üreticileri ile ilgili bilgiler:
https://tahtaciorencik.org/tadya-ureticileri-ve-urunleri/

TADYA tanıtım filmi:

Üretimler küçük ölçekli olduğu için siparişinizin tümü karşılanmayabilir. Sizin onayınız alınarak aynı ürünü üreten başka bir TADYA üreticisinden temin edilebilir.

SİPARİŞ FORMU: https://neartail.com/tr/tadya-siparis

SİPARİŞ KONTROL SAYFASI


TADYA Duyurular Whatsapp grubu: https://chat.whatsapp.com/B9EllPW3x13741GSv2O0tr

TADYA e-posta bilgi grubu: https://groups.google.com/d/forum/tadya

E-posta iletişim: tadya.bilgi@gmail.com


Her türlü görüş, öneri ve şikayetinizi lütfen aşağıdaki formu kullanarak bize iletin:

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s