Sipariş sayfası – 15-16 Haziran 2021

Tahtacıörencik Doğal Yaşam Kolektifi olarak 15-16 Haziran Salı ve Çarşamba günleri Ankara’da adreslere dağıtım gerçekleştireceğiz.

SİPARİŞ FORMU: https://neartail.com/tr/tadya-siparis

SİPARİŞ KONTROL SAYFASI

DBB üreticilerinin elinde olup tedarik zorluğu yaşadıkları ürünleri kazanç gözetmeden tedarik listemize koyuyoruz. Serdar Tanal’ın boncuk fasulyesini, Nimfeon Çiftliği’nden Deniz Kurtsan’ın zeytinyağını, Üç Elma Doğal Tarım’ın kristal kaya tuzunu (pudra ve granül) listemizde bulabilirsiniz. Güneşköy’den arkadaşımız Adnan Hazar’ın solucan gübresi de 4 kg poşet ve 20 kg çuval seçenekleriyle listede.

Lütfen yumurta viyolleri ve koliler başta olmak üzere elinizdeki temiz ambalajları dağıtımdaki arkadaşımız Hüseyin Dilek’e iade etmeye çalışın. Yeşilliklerden yeşil soğan, kuzu kulağı, kıvırcık, marul, yeşil sarımsak, kuzukulağı, maydanoz, nane, pazı, ısırgan. dağ ıspanağı (Atriplex hortensis) listede. Doğadan toplanan tazeler arasında melisa (oğuotu, yerel adıyla turunç) var. Tarlalarda kendiliğinden çıkan semizotunun da zamanı geldi. Yeşil (taze) asma yaprağı hafif haşlanarak 1 lt kavanozlarda sunuluyor (salamura ve tuzsuz olarak). Meyvelerden dut, can eriği ve çilek, yaz sebzelerinden salatalık ve yemeklik kabak çıktı.

Yumurta sunumu devam ediyor. Dondurulmuş köy tavuğu da hala mevcut. Merada gezen ineklerden süt (dondurulmuş) ve süzme yoğurt, peynir, süt reçeli var. Köylülerimiz giderek farklı peynirlere yöneliyorlar. Bu hafta listede çökelek, doğal şirden mayadan yapılmış taze peynir ve Hayat usulü, zeytinyağı içinde sunulan sürk peyniri var.

Doğal girdilerden üretilen tarhana, erişte, pekmez, ceviz, sirkeler, turşular, kurutulmuş sebze ve meyveler gibi daha yüzlerce çeşit ürün, her birinin üreticisine doğrudan ulaşma imkanıyla birlikte listemizde. Yerel mutfaktan listeye girenler arasında köy çöreği, cevizli sucuk, arpa unlu tarhana, kara helva, yaprak sarma, kahvaltılık ezme ve içli köfte var.

Sebze ve meyve kurularında yaz sezonuna yaklaştığımız için yüzde 30 ila 35 oranında indirim var: Çeri domates, yeşil fasulye, sivri biber, dolma biber, kabak, patlıcan, elma, ayva ve ahlat kuruları.

Ankara’nın her bölgesine teslim yapılabilecek. Farklı üreticilerin ürünleri tek bir kolide, bir seferde ortak araçla teslim edilecek. Sipariş başına sizlerden 10 TL teslimat katkısı rica edilecek. Ödemeyi kapıda veya kolinizin üzerinde yazılı olan banka hesabına yapabileceksiniz.

Sipariş formu 30 Mayıs Pazar akşamına kadar açık kalacak.

SİPARİŞ FORMU: https://neartail.com/tr/tadya-siparis

SİPARİŞ KONTROL SAYFASI

TADYA üreticileri sistemik kimyasallardan uzak, doğayı ve insan sağlığını koruyan yöntemlerle üretim yapıyorlar. Bütün üreticilerin temas bilgilerine ulaşabiliyor, istediğinizde üretim alanlarını ziyaret edebiliyor ve üretim süreçlerine aktif katkı verebiliyorsunuz. Sunulan ürünlerin açıklamalarını ve üretim bilgilerini BU SAYFADA görebilirsiniz.

TADYA üreticileri ile ilgili bilgiler:
https://tahtaciorencik.org/tadya-ureticileri-ve-urunleri/

TADYA tanıtım filmi:

Üretimler küçük ölçekli olduğu için siparişinizin tümü karşılanmayabilir. Sizin onayınız alınarak aynı ürünü üreten başka bir TADYA üreticisinden temin edilebilir.

SİPARİŞ FORMU: https://neartail.com/tr/tadya-siparis

SİPARİŞ KONTROL SAYFASI

TADYA Duyurular Whatsapp grubu: https://chat.whatsapp.com/B9EllPW3x13741GSv2O0tr

TADYA e-posta bilgi grubu: https://groups.google.com/d/forum/tadya

E-posta iletişim: tadya.bilgi@gmail.com


Her türlü görüş, öneri ve şikayetinizi lütfen aşağıdaki formu kullanarak bize iletin:

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s