Sipariş sayfası – 11-12 Mayıs 2021

Tahtacıörencik Doğal Yaşam Kolektifi üreticileri 11-12 Mayıs Salı ve Çarşamba günleri Ankara’da adreslere dağıtım gerçekleştirecek.

SİPARİŞ FORMU: https://neartail.com/tr/tadya-siparis

SİPARİŞ KONTROL SAYFASI

DBB üreticilerinin elinde olup satış zorluğu yaşadıkları ürünleri kazanç gözetmeden tedarik listemize koyuyoruz. Serdar Tanal’ın boncuk fasulyesini, İdris Oğuzhan’ın yeşil mercimeğini, Nimfeon Çiftliği’nden Deniz Kurtsan’ın zeytinyağını, Üç Elma Doğal Tarım’ın kristal kaya tuzunu (pudra ve granül) listemizde bulabilirsiniz.

Öncelikli bir duyurumuz: Lütfen yumurta viyolleri ve koliler başta olmak üzere elinizdeki temiz ambalajları dağıtımdaki arkadaşımız Hüseyin Dilek’e iade etmeye çalışın.

Havalar ısındı, seralar gündüzleri açık. Mevsim sebzeleri çoğaldı. Kuzu kulağı, kıvırcık, Lolorosso kıvırcık, yağlı marul, yeşil soğan, yeşil sarımsak, kuzukulağı, maydanoz, nane, roka, dereotu, pazı, ıspanak, ısırgan var. Taze baş sarımsak da bu hafta listede. Yunus Çevik’ten yumurta dışında dondurulmuş köy tavuğu sunumu da devam ediyor.

Bu hafta özel bir bitki, taze mancar (çalı pancarı, tirşik) var listede. Doğadan, özellikle karaçalıların dibinden toplanır. Toplaması zahmetlidir. Kesinlikle taze yenmez, ağzı ve mideyi tahriş eder. Özel pişirme yöntemlerini bilenler için… Köylülerimizi arayıp pişirme yöntemini öğrenebilirsiniz. Pişince nasıl bir şey olduğunu görmek için Havva Uçak’ın listesinden mancar konservesi sipariş edebilirsiniz. Onun tarifi: “Mancar yabani bir ottur. Çalıların arasından toplanır, temizlenir ve ince ince kıyılır. Yıkanır ve kaynayan suyun içine dökülür. Üzerine ekşi erik pestili doğranır. 2 saat pişirdikten sonra sıcak kavonozlara doldurulur. Cacık gibi soğuk yenir”

Arslan ailesinden köy çöreği, Ayşe Araç’ın arpa unu ve yerel kunduru buğdayıyla yaptığı arpa tarhanası, Havva Uçak’tan kara helva, birçok üreticiden yaprak sarma, kahvaltılık ezme, içli köfte yerel mutfaktan listeye girenler. Merada gezen ineklerden süt (dondurulmuş) ve süzme yoğurt da var. Tarhana, erişte, pekmez, ceviz, sirkeler, turşu, kurutulmuş sebze ve meyveler gibi daha yüzlerce çeşit ürün, her birinin üreticisine doğrudan ulaşma imkanıyla birlikte listemizde.

Ankara’nın her bölgesine teslim yapılabilecek. Farklı üreticilerin ürünleri tek bir kolide, bir seferde ortak araçla teslim edilecek. Sipariş başına sizlerden 10 TL teslimat katkısı rica edilecek. Ödemeyi kapıda veya kolinizin üzerinde yazılı olan banka hesabına yapabileceksiniz.

Sipariş formu 9 Mayıs Pazar akşamına kadar açık kalacak.

SİPARİŞ FORMU: https://neartail.com/tr/tadya-siparis

SİPARİŞ KONTROL SAYFASI

TADYA üreticileri sistemik kimyasallardan uzak, doğayı ve insan sağlığını koruyan yöntemlerle üretim yapıyorlar. Bütün üreticilerin temas bilgilerine ulaşabiliyor, istediğinizde üretim alanlarını ziyaret edebiliyor ve üretim süreçlerine aktif katkı verebiliyorsunuz. Sunulan ürünlerin açıklamalarını ve üretim bilgilerini BU SAYFADA görebilirsiniz.

TADYA üreticileri ile ilgili bilgiler:
https://tahtaciorencik.org/tadya-ureticileri-ve-urunleri/

TADYA tanıtım filmi:

Üretimler küçük ölçekli olduğu için siparişinizin tümü karşılanmayabilir. Sizin onayınız alınarak aynı ürünü üreten başka bir TADYA üreticisinden temin edilebilir.

SİPARİŞ FORMU: https://neartail.com/tr/tadya-siparis

SİPARİŞ KONTROL SAYFASI

TADYA Duyurular Whatsapp grubu: https://chat.whatsapp.com/B9EllPW3x13741GSv2O0tr

TADYA e-posta bilgi grubu: https://groups.google.com/d/forum/tadya

E-posta iletişim: tadya.bilgi@gmail.com


Her türlü görüş, öneri ve şikayetinizi lütfen aşağıdaki formu kullanarak bize iletin:

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s