TADYA 3. Kahvaltı Şenliği’ne davet (20 Ağustos Pazar)

2022 TADYA Kahvaltı Şenliği’nin ardından
11 Ağustos 2023
TADYA 3. Kahvaltı Şenliği
7 Eylül 2023

TADYA 3. Kahvaltı Şenliği’ne davet (20 Ağustos Pazar)

Kahvaltı Şenliği için davetimiz var!

Tahtacıörencik Doğal Yaşam Kolektifi (TADYA) olarak uzun zamandan beri köyümüzde doğal üretimin artması, çevrenin korunması ve kırsal turizmin yaygınlaşması adına çaba gösteriyoruz. Şu an TADYA içinde 16+ aile üretim yapıyor ve aracısız şekilde şehirdeki destekçilerine ulaştırıyor. TADYA ve köy ile ilgili çeşitli bilgileri www.tahtaciorencik.org Web sitesinde bulabilirsiniz.

Geleneksel hale gelen TADYA kahvaltı şenliğimizi 20 Ağustos Pazar günü, 10:00’dan itibaren Süvari Çayı kıyısında, Süvari Ekokamp alanında yapacağız. TADYA üreticilerinin doğal ürünlerinden oluşan ikramlar iim sizlerden yalnızca 20 TL katkı rica edeceğiz. Ayrıca, kahvaltı sonrasında Süvari Çayı kıyısında ve köyde zaman geçirme, köylüler ve TADYA üreticileriyle tanışma, çiftliklerini ziyaret etme ve doğal olarak üretilmiş ürünlerden satın alma imkanlarınız da olacak.

Etkinliğimiz için toplu ulaşım desteği sağlanmayacaktır. Kendi araçlarınızla gelip köy ve çevresinde dilediğiniz kadar vakit geçirebilirsiniz. Şenliğe katılmak için kayıt zorunlu değil. Ama katılmak istiyorsanız aşağıdaki formu kullanarak isminizi ve katılacak kişi sayısını bildirmeniz planlama yapmamıza yardımcı olacaktır: KATILIM BİLDİRİM FORMU

Katılım sağlayacak arkadaşları Whatsapp koordinasyon grubuna da davet ediyoruz. Gün boyunca gerekli bilgi ve duyuruları buradan paylaşacağız:  https://chat.whatsapp.com/CZs6i07w01p7Hrzs59anMs 

Öncesinde Tahtacıörencik Ziyaret Rehberi’ni okuyabilir ve köy haritalarını inceleyebilirsiniz: https://tahtaciorencik.org/koy-ziyaret-rehberi/

NOT: Atık çıkarmamak adına kahvaltı etkinliğimize katılmak isteyenlerin beraberlerinde piknik örtüsü, tabak, çatal, kaşık ve bardaklarını, mümkün olursa oturaklarını getirmeleri rica ediyoruz.

PROGRAM

10:00-12:00 Süvari Çayı kıyısında eko-kamp alanında sabah kahvaltısı
12:00-12:30 Tanışma ve TADYA ile ilgili bilgilendirme
12:30-13:30 Süvari Çayı kıyısında gezinti.
13:30-18:00 Köy içine geçiş, köy pazarından alışveriş ve çiftlik ziyaret imkanları
18:00 Köy içinde dileyenlerle değerlendirme toplantısı

ULAŞIM

Ankara merkezden Güdül’e ulaşım için en uygun güzergah Ayaş yolu üzerindendir.  Ankara Güdül arası 85 km’dir. Ayaş’ı geçtikten yaklaşık 5 km sonra Güdül sapağından sağa dönerek Güdüle ulaşılır. Güdül merkez ile Tahtacıörencik arası 13 km’dir. 

Sabah kahvaltısı için Süvari Çayı kıyısındaki Eko Kamp alanında buluşacağız. Köy içine vardıktan sonra köy halkın sorarak çay kenarına inebilirsiniz. Yol kenarında Süvari Eko-Kap tabelasını göreceksiniz.

YANIMIZA NE ALALIM?

 • Su matarası / şişesi (köyde suyumuzu çeşmelerden doldurabileceğiz).
 • Üzerine oturmak için kilim, mat, örtü, oturak vs. (alanda oturak ve sandalyelerimiz de olacak ama herkese yetmeyebilir)
 • Mümkün olursa kendi bardak, çatal/kaşık ve tabaklarınız
 • Şapka, hava koşullarına uygun giysiler ve yedek giysiler
 • Süvari Çayı’nda suya girmek isteyen çocuklar için mayo, terlik, havlu vs.
 • Dilerseniz fotoğraf makinesi, not defteri, kalem, büyüteç, dürbün.

NOTLAR

 • Köye veya kamp alanına ulaştığınızda ekipten bir arkadaşımız telefon numaranızı Whatsapp iletişim grubuna eklemek için size yardımcı olacaktır.
 • Sigaralarınızı tenha ve çocukların göremeyeceği bir uzaklıkta içmenizi ve izmaritlerini yerlere atmamanızı rica ediyoruz.
 • Plastik poşet, pet şişe gibi doğada çözülmesi zor malzemeleri doğaya bırakmamak konusunda hassasiyet rica ediyoruz.
 • Köy üreticilerinin kullanabileceği temiz koli, kavanoz, yumurta viyolü gibi yeniden kullanılabilir ambalajlar getirebilirsiniz

Geçen yıllarda yapılan şenlikten ve ürünlerden fotoğraflar:

 

2 Comments

 1. Osman Samur dedi ki:

  İki kişi olarak katılmak istiyoruz..Afife Osman Samur.. teşekkürler.. görüşmek üzere..

 2. Osman Samur dedi ki:

  Bugün için emekleriniz için çok teşekkürler..tekrar görüşmek üzere..Afife Samur..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir